Mikor fogja megelőzni Kareem Abdul-Jabbart az NBA gólrekordjáért?

Los Angeles Lakers szupersztár LeBron James Kareem Abdul-Jabbar minden idők alapszakasz rekordját üldözi. Abdul Jabbar gólt szerzett 38 387 karrierpont és 1984 áprilisa óta tartja a rekordot, nyolc hónappal James születése előtt.

James Hall 178 pont A rekord állításokból. Pályafutása gólátlaga 27,2 pont, a 2022-2023-as szezonban pedig 30,2 pont. Az idei szezon tempójával James beállítja a rekordot február 4 ellen New Orleans Pelicans a Smoothie King Centerben. Jó úton halad, hogy minden idők gólkirálya legyen a február 17-én kezdődő All Star szünet előtt.

James ebben a szezonban 10 meccset hagyott ki, a Lakers pedig január 24-25-én (hazai) és január 30-31-én (úton) vívott egymás elleni meccseket. Három egymás elleni szettből a második meccset kihagyta ebben a szezonban. Az utolsó meccs, amit kihagyott, a Lakers volt 122-109 kár tól től Denver Nuggets január 9-én Denverben.

James szerdán a Lakers ellen játszik San Antonio Spurs 22:30 ET a back-to-back második meccsében. James kedden 46 pontot szerzett ellen Los Angeles Clippers Pályafutása összesen 38 210 pontra vezet.

A Los Angeles Lakers szupersztárja, LeBron James Kareem Abdul-Jabbar alapszakaszának minden idők rekordját kergeti. (AP Photo/JC Hong)

Mikor állítja be LeBron James a gólrekordot?

Szerda: vs San Antonio Spurs, 22:30 ET

Szombat: A Boston Celtics, 20:30 ET (ABC)

január 30.: A Brooklyn Nets, 19:30 ET (NBA TV)

január 31.: A New York Knicks, 19:30 ET (TNT)

február 2: A Indiana Pacers, 19:00 ET

február 4: A New Orleans Pelicansnél 20:00 ET

február 7.: vs Oklahoma City Thunder, 22:30 ET

február 9.: vs A Milwaukee Bucks, 22:00 ET (TNT)

február 11.: A Golden State Warriors, 20:30 ET (ABC)